Krimpovací nástroje

Krimpovací nástroj slouží k přesnému a předem definovanému spojení kontaktu a vodiče. Tento proces zajišťuje sestava tvářecích dílů přesně uložených v krimpovacím celku. Tyto krimpovací nástroje jsou v procesu výroby kabelových svazků používány v krimpovacích lisech nebo automatech, kde celý proces krimpovaného spoje probíhá.

 

Krimpovací nástroj s pneumatickým podáváním kontaktů UNI KNNG III

Krimpovací nástroj se zdvihem 40 mm (KNNG)

KNNGIIINástroj určený pro krimpování kontaktů v pásu, řazených příčně i podélně (viz základní rozdělení). UNI KNNG III může krimpovat tyto kontakty na vodiče v rozsahu průřezů od 0,13 mm2 do 4,0 mm2 (AWG 26–11).

Nástroj krimpuje kontakty na požadovaný vodič pomocí krimpovacích tvárníků a kovadlin. Horní hlava nástroje, která je osazena krimpovacími tvárníky se pohybuje vertikálně a spodní pevná část nástroje, která je osazena kovadlinkou a odstřihovací sestavou pro oddělení kontaktu od spojovacího pásku, je nepohyblivá. Vedení pohyblivé kalené hlavy s tvárníky je přesně vymezeno pomocí bronzových vodítek. Přesné krimpování a těsnící krimpovaný spoj (doložený zkušebním protokolem a výbrusem) zaručují nejvyšší míru kvality zpracování vodiče a kontaktu.

UNI KNNG III je celokalený krimpovací nástroj s pneumatickým podáváním kontaktů, které jednoduchým zákrokem jde nastavit na obě varianty podávání (kontakt najíždí na pozici při krimpu nebo při vracení se lisovací hlavy do základní pozice).

Konstrukce nástroje umožňuje jeho použití na různých krimpovacích lisech a automatech. Nástroj je vyvinut v nástrojárně s dlouholetou tradicí s výrobou přesné krimpovací mechaniky.

Ke stažení:

pdfProduktový list KNNG III

pdfTechnický prospekt KNNG III

 

Pneumatický krimpovací nástroj Crimp SC 30PP3

pro stroje SC 30 a PP 3

crimpsc30pp3Pneumatický nástroj Crimp SC 30PP3 je vysoce spolehlivý krimpovací nástroj určený pro zpracování kontaktů v pásu, řazených příčně i podélně. Nástroj Crimp SC 30PP3 může zpracovat tyto kontakty v rozsahu průřezů od 0,03 mm2 do 1,5 mm2 (AWG 32–16).

Nástroj pracuje na principu dvou samostatných celků, které jsou pomocí šroubů upnuty do strojů SC 30 nebo PP 3. Horní část nástroje (v rybině jsou upnuty krimpovací tvárníky, strhovač a tlačný díl odstřihu) a spodní část nástroje (v rybině je upnuta kovadlina a v přední části odstřihovací sestava, která odděluje kontakty od spojovacího pásku) se pohybují proti sobě navzájem.

To umožňuje přesný a těsnící krimpovaný spoj (doložený zkušebním protokolem a výbrusem) zaručující nejvyšší míru kvality zpracování.

PP3-nakresNástroje jsou upínány do strojů SC 30 a PP 3, které jsou vždy vybaveny odizolovávací jednotkou s přesnými noži, přesnými čelistmi, které zaručují stabilní uchycení vodiče po celou dobu procesu krimpování a odizolování, jemným spínacím senzorem, zaručující sepnutí i velmi tenkými vodiči, vyhazovačem nakrimpovaného vodiče a jako opce stroje přimazávání kontaktů. Stroj s nástrojem SC 30PP3 je jeden z nejpřesnějších a nejrychlejších strojů ve svojí třídě a některými vlastnosmi je zcela ojedinělý.

Určení nástroje

  • pro vodiče nejmenších průřezů
  • nejkratší možnost krimpu od opláštění vodiče na trhu
  • pro kontakty nejmenších rozměrů
  • kompatibilní se všemi stroji PP 3 (Schleuniger) a stroji SC 30 (KrimpSystems)

Ke stažení:

pdfProduktový list PP3

Zašlete nám poptávku

Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Nesprávný formát
Přečetl(a) jsem si a beru na vědomí zpracování osobních údajů.
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná